Etamin İşlemeli Lavanta Kesesi

Kuş evli lavanta kesesini uzun zaman önce bu sitede görmüş ve meşhur yapılacaklar listeme eklemiştim. Beğen, ekle, ekle nereye kadar? Zaman eksiltme zamanıdır deyip kuş evli lavanta kesesini işledim ve bitirdim.
lavanta torbası
14 ct etamin üzerine dmc marka siyah-gri ve yavru ağzı renkli muline ipliklerini kullandım. Kurdele seçmek işlemekten daha zordu. Bir sürü mağaza dolaştım, bir dolu kurdele elledim, o mu, bu mu, yok olmadı, bu da olmadı derken pembe üzeri siyah puantiyeli kurdeleyi gördüm (puantiyeye asla dayanamam) ve görür görmez aldım. Onca araştırmaya, onca bakınmaya ala ala 1 metre kurdele alınca mağaza görevlisi bir tuhaf baktı yüzüme ama olsun:)) Adam benim hobi dünyasına dalmış, gün geçtikçe hobi çeşitliliği merakı süratle artan ve kendini kaybederek adeta obsesif bir hale gelmiş hastalıklı bir blogger olduğumu bilemez tabiki.:))

Penelopis'in zevkini, yaptıklarını ve şablonlarını çok beğeniyorum. Bloğunu ziyaret edip inceleminizi şiddetle tavsiye ederim. Onun işlediği etaminin arka kısmı resimde gözükmüyordu, ben her iki tarafını da etaminden yaptım, elle diktim, içine elyaf ve lavanta doldurdum.
çarpı işi lavanta torbası
etamin işlemeli kese
Lavanta kesesinin kenarlarını nasıl diktiğimi öğrenmek istiyorsanız ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , ,