Eminönü Alışveriş Rehberi (3)

(Bu makale 26 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir)
eminönü sabuncu han
Sıradaki ziyaret noktamız Eminönü Sabuncu Han. Mısır Çarşısı ana giriş kapısından girdikten sonra hiç bir yere sapmadan direk ilerlediğimizde Ketenciler kapısını görüyoruz ve oradan çıkış yapıyoruz. Mısır çarşısı arkamızda kalıyor, yukarıya doğru bir kaç dükkan geçtiğimizde sol tarafımızda Sabuncu Han'ın girişini görüyoruz.

Bu handaki uğrak yerimiz Altem boya. Dekoratif boyama için ham mdf objeler seramik objeler, akrilik boyalar, tutkal hamurundan yapılmış ham çiçekler ve diğer tüm dekoratif boyama malzemeleri bulabileceğiniz küçük bir dükkan. Fiyatlar, piyasaya oranla daha ucuz, görevliler oldukça ilgili. Eminönü'ndeki tüm dükkanlar gibi burası da küçük bir yer bu nedenle fazla çeşit yok gibi görünüyor olsa da istediğiniz özel bir obje veya malzemeyi göremezseniz mutlaka görevlilere sorun, depolarında olma ihtimali olabilir.

Firmayla iletişime geçip istediğiniz ürünleri kargo yoluyla satın alabilirsiniz. Narin ve kırılgan yapıları nedeniyle sadece seramik objeler kargoyla gönderilemiyormuş.
sabuncu han altem boya
Renk renk Cadence akrilik boyalar görüyorum. Genellikle Plaid marka akrilik boya kullanıyorum ama zaman zaman Cadence de kullandığım oluyor. Cadence akrilik boyayla boyama yapacaksanız Cadence marka vernik kullanmanızı öneririm, farklı markalardaki vernikle uygulama yapıldığında yüzeyde bozulmalar meydana gelebiliyor.
ahşap boya markaları
Cadence akrilik boyanın ahşap rölyef boyamalar için ideal minik boyu.
ham seramik satışı
altem boya ham mdf satışı
seramik gül
Tutkal hamurundan yapılan bu narin görünümlü ve temiz dokulu çiçekler öyle güzel ki. Şampanya rengine boyadığım seramik vazoların üzerinde bu çiçekleri kullanmış ve sizlerle paylaşmıştım.
eminönü takı malzemecileri
Şimdiki rotamız Marpuççular caddesindeki Marpuççular Han. Sabuncu Han'dan çıktıktan sonra, Mısır çarşısı arkamızda kalacak şekilde yukarıya doğru yürümeye başlıyoruz ve soldaki ilk sokağa giriyoruz. Ellerimizdeki alışveriş poşetlerine her adımda yeni eklemeler olduğu için, eller dolu ayaklar yorgun ama keşif isteği bitmemiş bir halde Marpuççular handayız.

Marpuççular, bijuteri mağazalarının toptan takı ve aksesuar aldığı, aynı zamanda perakende satış yapan 300'e yakın dükkandan oluşan.8 katlı bir han. Boncuk, pul, zincir, püskül, kordon, tespih malzemeleri, cüzdan klipsi, broş ve takı tasarım malzemelerinin bir çok çeşidini görüyoruz. Çeşit o kadar fazla ki neyi alacağını şaşırıyor insan. Ürün çeşitliliğinin büyüsüne kapılmadan fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın. Hatta önce buradaki fiyatları görün, sonra çıkıp cevre civardaki hanları da gezin, işin satın alma kısmını en sona bırakın.
eminönü marpuççular haneminönü marpuççular han
takı tasarım malzemeleri nerede satlır
keçe modelleri
Marpuççular handa takım tasarım malzemelerinin yanı sıra lazerle kesilmiş hazır keçe modelleri veya tabaka halinde keçe de bulabilirsiniz.
keçe
Önümüzdeki yazıda Marpuççular hanın yan sokağında bulunan, kurdele, güpür, fisto ve püskül cenneti Alacahamam caddesiyle gezimize devam etmek üzere, yeni yılda sağlık ve sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yıl diliyorum.

Eminönü Alışveriş Rehberi (1)
Eminönü Alışveriş Rehberi (2)
Eminönü Alışveriş Rehberi (4)
Hediyelikciler cenneti Şark Han

Etiketler: ,