Eminönü Alışveriş Rehberi (4)

Eminönü gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.
eminönü tekstil ürünleri satışı
Marpuççular çarşısının hemen yan tarafında bulunan Alacahamam caddesinde, kurdele, güpür, fisto, biye, düğme, püskül, fermuar ve benzeri ürünlerin satıldığı tuhafiye dükkanları görüyoruz. Özellikle dikişle ilgilenenlerin gitmesi gereken yerlerden birisi burası. Fiyatlar piyasaya göre oldukça cazip görünüyor. Ürün çeşitliliği tüm Eminönü'ndeki mağazalarda olduğu gibi kafa karıştıracak cinsten. Küçücük dükkanlarda öylesine ürün var ki, çalışanların kımıldayacak yerleri yok.
gelinlik malzemeleri
kumas toptancilari
Alacahamam caddesinden yukarıya doğru yola koyuluyoruz. Sağa döndüğümüzde yol bizi kumaşçıların yoğun olduğu Sultanhamam-Fincancılar caddesine götürüyor. Özellikle perdelik, nevresimlik ve pikelik kumaş alacaksanız Fincancılar caddesini görmenizde fayda var.

Arada bir yerde sadece metre işi elyaf ve boncuk elyaf  satan bir dükkana rastlıyoruz. Amigurumi oyuncakların içini doldurmak için boncuk elyafa ihtiyacım vardı, 1 kilo satın aldım. Bu miktar bana bir sene yeter herhalde:)
eminonu alisveris rehberi
eminonu alisveris rehberi
Renk renk, desen desen kumaşların fiyatları alacağınız metreye göre değişiyor. Metresi 10 lira olan bir kumaştan 10 metre alacaksanız fiyat %30-40 oranında düşebiliyor. 

Tüm gezi boyunca yanımda olan, Eminönü  civarındaki bilmediğim alışveriş duraklarını bıkıp usanmadan bana keşfettiren, gezi boyunca hissettiğim heyecanı aynı derecede benimle paylaşan arkadaşım Hande'ye teşekkür ederim.

Eminönü civarındaki alışveriş durakları yazdıklarımdan ibaret değil. Daha gidip görülecek  çok yer var, gidip gördükçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Eminönü Alışveriş Rehberi (1)
Eminönü Alışveriş Rehberi (2)
Eminönü Alışveriş Rehberi (3)
Hediyelikciler cenneti Şark Han

Etiketler: ,