Etamin İşi Yastık

Bu yastıkta kullandığım kuş kafesli işlemeyi eylül ayında bitirmiş, çerçeveletip pano yapmak veya yastık olarak değerlendirmek konusunda karar verememiş, meşhur yapılacaklar listeme soru işareti eşliğinde eklemiştim. Karar yastıktan yana çıkmış gibi görünse de aslında ikisini de seçtim. Sırada aynı işlemeden bir de pano var.
cross stitched pillow
Zeminde beyaz duck kumaş kullandım. Çarpı işi yapılmış etamini orta bölüme dikip, dikiş yerlerinin üzerini şeritle kapladım.
carpi isi yastik
Yastığın arka bölümü için beyaz üzerine siyah puantiyeli bir kumaş seçtim. Çok seviyorum puantiyeli kumaşları çook. Fermuar kullanmak yerine ise düğmeyi tercih ettim.
puantiyeli yastik
Yastığın tüm çevresine siyah kalın kordonu da dikince yastık hazır hale geldi ve yapılacaklar listemden bir madde daha eksilmiş oldu.

Hani hep bahsediyorum ya, meşhur uzun bir yapılacaklar listem oluştu benim. Eklemek kadar elemek de lazım ama ikisi aynı oranda olamıyor ne yazık ki.Peki ne oluyor da bu liste alıp başını gidiyor? Durumun iki suçlusu var; suçlulardan biri nedesembegenirsin adlı blogumuz. Ortak yazarlı bloğumuzda kimi zaman kendi yaptığımız çalışmaları çoğu zaman da yabancı kaynaklı sitelerde görüp ilgimizi çeken sanat ve hobi çalışmalarını kaynak belirterek sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Evet "nedesembegenirsin" suçlu çünkü ziyaretçilerimize her gün düzenli bir şekilde 3 farklı yayın yapabilmek için bizlerin her gün bir çok siteyi ziyaret etmesi ve araştırma yapması gerekiyor. Bu da her gün yeni çalışmalar, yeni teknikler ve yeni fikirler görmek demek. Görüp çok beğendiğim çalışmaları bazen olduğu gibi bazen bana çağrıştırdığı yeni fikirle ekliyorum hemen listeme.

Peki ya kendi el emeği çalışmalarını paylaşan birbirinden marifetli Türk bloggerlarımız? Yapılacaklar listemin uzamasında diğer suçludur kendileri. Görüp de beğenmemek mümkün değil, her bir çalışma yeni bir fikir çağrıştırarak bir şekilde ekleniyor listeme.
Durum bundan ibaret. Bu gidişle ne olur benim halim hiç bilmiyorum:) Peki sizde durum nasıl?

Etiketler: , ,