Bebek Hastane Odası Süsleme

Hande'nin doğum hazırlıklarını ve bu süreçte yaşadığımız heyecanlı koşuşturmayı tamamladık. Dün sabah Emre bebek dünyaya geldi.

Hastane odası süslemesi için neler hazırladığımızı anlatmadan önce dün çektiğim fotoğraflar içinde en anlamlı fotoğrafla devam etmek istiyorum.
doğum
Anne ve bebeğin kavuşmasının ilk saniyeleri.. Oda tıklım tıklım dolu, her iki tarafın da ilk torunu. Sevinç gözyaşlarıyla tüm gözler anne ve bebekte. Hande ise oldukça şaşkın adeta rüyada gibi. Bir hemşire gülümseyerek gelip kucağına minik bir bebek bırakıyor. Ürkekçe kavrıyor bebeğini, 9 aydır karnında taşıdığı, doğmasını beklediği bebeğiyle ilk kez göz göze geliyorlar ve o an o güzel mavi gözlerinde 2 damla yaş beliriyor. Gözlerini bebeğinden bir iki saniye ayırıp eşine bakıyor. Artık bir anne ve baba onlar.

Emre bebek annesine, babasına ve tüm sevenlerine mutluluk getirdi. Allah'ım hayırlı bir ömür, mutluluk ve sağlık nasip etsin.
hastane odası için kapı süsü
Hande'yi doğum için ameliyathaneye uğurladıktan sonra Canan ve ben işe koyulduk. Önce kapı süslemesinden başladık. Kapı süsünü Eminönü Havuzlu Han'da bir mağazadan yine hep birlikte almıştık. Üzerinde bir kaç değişiklik yaptık.

Fiyonkları yeniden yaptık, orta kısmı için aldığımız et bebeği silikonla yapıştırdık, alt kısımdan sarkan gereksiz süsler vardı onları da çıkarıp yerine kurdele ile süsler yaptık. Bu işlemleri daha önce yapmıştık, geriye sadece beyaz tülü kapıya germek ve üzerine kapı süsünü monte etmek kaldı.
hastane bebek odası süsleme
Hazırladığımız tüm objeleri odanın en uygun kısmına yerleştirmeye başladık.. Mavi beyaz balonlar şişirildi, yerlere serpiştirildi.
galvaniz saksı süsleme
Şeker hamuru kaplı bebek kurabiyelerini anneanne yaptı. Poşetlere geçirip fiyonklarla süsledik. Kurabiyeleri ve şekerleri koymak için İkea'dan aldığımız galvaniz saksıları kullandık. Hoşgeldin Emre yazılı grafiği photoshopta çizdim. Normal kağıda değil de parlak kartona çıktı aldık ve kestik. Minik boy pasta kağıdının üzerine yapıştırdık, böylelikle grafiğin kenarlarından gözüken hoş bir dantel ayrıntısı elde ettik. Galvanizlerin orta bölümüne kurdele geçirip onun üzerine de etiketi yapıştırdık. Daha küçük boydaki etiketleri de çocuklara dağıtılacak olan şekerlerin üzerine yapıştırdık.
babyshower
Şeker kavanozları hazırladık. Onları da galvaniz saksılar gibi süsleyip üst kısımlarına minik fiyonklar yapıştırdık.
anı defteri süsleme
Bu da hazırladığımız bebek anı defteri. 
meyve sepeti süsleme
Hastane odasında ikram edilmek üzere hazırlanan meyve sepeti.

Hayırlısıyla Emre bebek dünyaya geldi. Darısı tüm bebek bekleyenlerin başına:)

Etiketler: