Nişan/Söz Töreni İçin Yüzük Yastığı

Nişan veya söz törenlerinde takılacak olan yüzüklerin sunumu için yüzük tepsisi yerine yüzük yastığı kullanımı eskiye oranla daha popüler olmaya başladı.

Genelde Avrupa ülkelerinde uygulanan bu adette, yeni çifte takılacak olan söz veya nişan yüzükleri bizim alışık olduğumuz şekilde birbirine kırmızı kurdele ile bağlanarak tepside sunulmak yerine elde tutulan yastıklarda sunuluyor. Beyaz, krem veya kırık beyaz renklerinde tasarlanarak süslenen yüzük yastıkları daha estetik bir görünüme sahip olsa da "yüzük tepsisi mi yoksa yüzük yastığı mı?" sorusu da hala güncelliğini korumakta. Bu sorunun net bir cevabı yok, bence en doğru sunum çiftin zevkine en çok hitap eden sunumdur.

Fotoğrafta gördüğünüz yüzük yastığı yine mefruşat kursu çalışmam.
nişan veya söz için yüzük yastığı
Yastıkta beyaz dupon saten kullandım. Dupon saten normal satene oranla daha kalın bir kumaş ve bu tür çalışmalarda oldukça güzel sonuç veriyor. Kumaşı kalıba göre çizip kestikten sonra hem astar kumaş hem de metre işi elyaf uyguladım. Daha sonra ise boncuk elyafla doldurdum. Bu şekilde yapıldığında daha net bir görünüm oluşuyor. Kenar ve orta kısmı için taş kullandım. Sıra sizin yorumlarınızda:)

Etiketler: ,