Etamin İşi Havlu

Son etamin işi çalışmamı nihayet fotoğraflayıp yayına hazır hale getirebildim. Doğru ışık yakalayıp net görüntü elde edeceğim diye fotoğraf çekmekten midem bulandı. Çekiyorum, bilgisayara aktarıyorum ıhh olmamış. Hadii başka bir saat bekle, hatta araya ek işler giriyor başka bir güne kalıyor, sonra tekrar çek, yine istediğim netlik yok. "Ne çıkarsa bahtıma" deyip son kez bir sürü fotoğraf çektim, arasından bir kaçını gözüme kestirip biraz photoshopta netlik ayarlarıyla oynadım ve işte tamamdır. Net görüntü elde etmek istiyorum diye üretmeye zaman kalmıyor.
kızlı etamin işi
Etaminli bölümü olan küçük boy bir havlu üzerine işleme yaptım. Büyük boyutluları da satılıyor ama ben bebek veya çocuk havlusu olarak düşündüğüm için küçük boyunu tercih ettim. Muline ipliğin dört katını kullanarak işledim. Tüm çarpı işi bittikten sonra siyah muline ipliğin iki katı ile back stitichleri yani kenar çizgilerini yaptım.
çarpı işi modelleri
Etamin işi kızlarıma bir de daha yakından bakalım:)
free cross stithing chart
Etamin işi deseni beğendiyseniz ve işlemek istiyorsanız işte şablonu da hazır. Her etamin işi şablonunda olduğu gibi, desende kullanılan muline ipliğin numaraları ve sembolleri belirtilmiş yalnız bu belirtilen iplik numaraları başka bir şablonun da iplerini kapsadığı için tüm iplikleri almanıza gerek yok. Desendeki renkleri tespit edip ona göre satın almanızı tavsiye ediyorum veya evde arta kalan muline iplikleri de değerlendirebilirsiniz.

Diğer etamin işi çalışmalarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: ,