Dekupaj Resimleri Nasıl Kullanılır?

Ahşap boyamaya ilgi duyanlar dekupaj resimlerine de ilgi duyuyor. Boyadığımız objelere farklı görünümler katmanın bir yolu da dekupaj resimleri olduğu için arşivimizdeki çeşit zenginliği daha özgürce tasarımlar yapabilmemize olanak sağlıyor.

Dekupaj resimlerinin kullanımı konusunda aldığım sorulara genel bir yanıt olması açısından klasik hatırlatmalarımı da ekleyeyim. İnternetten dekupaj resimleri seçerken iki ana noktaya dikkat etmemiz gerekiyor. İlki, resmin net bir görünümünün olması, ikincisi ise çözünürlüğünün yüksek olması. Çıktı alındığında bozulmalar meydana gelmemesi için büyük boyutlu resimleri tercih etmekte fayda var.

Sonraki aşama ise resmi orjinal büyüklüğünde bilgisayara kaydetmek için resimlerin üzerini tıklayıp veya farklı bir sayfada açıp kaydetmek. Buraya kadar tamamsa sıra çıktı alma işlemine geldi demektir.

Bu işlem için ev tipi yazıcıları kullanmıyoruz çünkü net bir görüntü için mutlaka profesyonel makinelerden çıktı alınması gerekiyor. Resimleri taşınabilir bir belleğe  kaydedip dijital baskı dükkanlarından çıktı alabilirsiniz. Elimizde ne taşınabilir bellek ne de CD yoksa o zaman pratik bir yöntemi devreye sokabiliriz. Resimleri kendi e-mail hesabınıza mail olarak gönderin, her baskı alabileceğiniz yerde mutlaka bilgisayar ve internet bağlantısı vardır. Resimleri oradaki bilgisayara aktardıktan sonra basılmasını istediğiniz kağıt büyüklüğünü ve cinsini seçip gerisini onlara bırakabilirsiniz.

Dekupaj resimleri arşiviniz için ahşap görünümlü bu harf temalı desenlere ne dersiniz?
harf desenleri
abc desen
harf dekupaj desen
ahşap harf desenleri
alfabe dekupaj
Daha farklı harf temalı dekupaj resimleri isteyenleri buraya alalım. Keyifl boyamalar hepimize.

Etiketler: ,