Söz, Nişan veya Kına İçin Sepet Süsleme

Süslenmiş sepetler, evlilik töreni öncesinde yapılan söz, nişan ve kına organizasyonlarında sıklıkla kullanılan objelerden biri. Gelin veya damadın birbirlerine aldıkları hediyelerin sunumunda kullanıldıkları gibi, nişan, kına veya nikah töreninde konuklara dağıtılacak olan hediyelik objelerin sunumunda da kullanılmaktalar.
kumaş kaplama söz sepeti
Geleneksel adetleri uygulayarak evlenmeyi tercih eden çiftler için yapılacak olan hazırlıklar yöreden yöreye göre değişiklik gösterse de bol detay ve bol koşuşturma asla değişmeyen unsurlardan. Sadece nikah ve ardından balayı fikri size cazip gelmiyorsa düşünmeniz gereken detaylardan biri olan sunum için bir sepet fikrine göz atalım mı?
nişan, kına, söz, düğün için sepet süsleme
Söz, nişan veya kına için hazırlanacak olan sepetler, evlenecek olan çiftin zevkini de yansıtacağı için kişiye özel tasarımlar tercih ediliyor. Elyaf ve kırık beyaz renkte kumaş ile kaplayıp,  güpür, otriş, saten kurdele ve taşlarla süslediğim bu sepeti, kına töreni için şık ve sade bir tasarım isteyen Alara Hanım için hazırlamıştım. Yeni çifte bir ömür boyu sürecek mutluluklar diliyorum.

Etiketler: , ,