Emre'nin Diş Buğdayı Partisi

Emre bebeğin doğumuyla birlikte ailesi ve sevenlerine getirdiği mutluluk her geçen gün artarak devam etmekte. Minik adam ilk dişini çıkarır da bu güzel bir kutlamaya dönüşmez mi? Hazırlıklar başlayalı epey olmuştu ve nihayet dün Emre'nin diş buğdayı partisini yaptık.

Öylesine çok fotoğraf çekmişim ki hepsini yayınlayabilmem mümkün olmadı, diğer tüm fotoğrafları blogumun facebook sayfasındaki "Emre'nin Diş Buğdayı Partisi" albümünde görebilirsiniz.
diş buğdayı partisi standı/şeker büfesi
Parti tema renkleri için turkuaz, sarı ve yeşili seçtik ve tüm hazırlıkları bu renklere göre yaptık. Çalışmaya etiket tasarım ve çizimlerini yaparak başladım. Şeker büfesinin örtüsünü diktim, ön bölümdeki süsleme için kristal tül kullandım. 
Arka bölüm için büyük bir afiş hazırladım. Şeker büfesinin üzerine, şeker kavanozları, kurdele ağacı, gofret, şeker hamuru kaplamalı kurabiye, ekler, makaron, şeker hamuru kaplamalı pasta, cupcake, lolipop şeker, reçel kavanozu, diş buğdayı, limonata, renkli beze ve çubukları yerleştirip bir çoğunu etiketlerle süsledim.
diş buğdayı partisi hazırlıkları
Şeker büfesinin üzerinde yer alan şeker hamuru kaplamalı diş buğdayı pastası, fıstıklı makaron, kurabiye, cupcake ve diş buğdayı Emre'nin hünerli anneannesi tarafından hazırlandı. Sadece güzel görünümleri ile değil muhteşem lezzetleriyle de kusursuzdular.
Konuklara ikram edilecek olan yiyeceklerden tuzlu olanlar yemek masası üzerinde servise sunuldu ve ne yazık ki fotoğraflamayı unuttuğum tek hazırlık onlar oldu. Tamam, itiraf ediyorum, lezzetlerine kapılıp kendimi kaybettim, kendime geldiğimde ise masa boştu:)
ribbon tree- diş buğdayı masa süslemesi
Diş buğdayı partisinin şeker büfesinde dekor amaçlı kullanılmak üzere, parti temamızın renklerinde kurdele ağacı hazırladım.
diş buğdayı partisi hediyeliği
Diş buğdayı partisine katılan konuklara hediye edilmek üzere lavanta keseleri diktim.
lavanta kesesi ağacı
Lavanta keselerinin sunumu için metal ağaç kullandım.
hediyelik reçeller
Konuklara hediye edilmek için hazırlanıp etiket ve kurdelelerle süslenen incir reçelleri.
parti için etiketli lolipop süsleme
Etiket ve kurdelelerle süslenen lolipop şekerler
bebek duvar süsü
İsimli tulum banner
parti standı- şeker büfesi
Vee  hepsinden önemlisi, yakışıklı mı yakışıklı, şeker mi şeker, akıllı mı akıllı Emre bebek anneannesi ve annesiyle birlikte şaşkın şaşkın kalabalığı izlemekte. "Neler oluyor burada?" bakışı olsa gerek. Büyüyünce sorar öğreniriz:)

Emre'ye annesi, babası, babaannesi, anneannesi, dedeleri, amcası, dayısı ve tüm sevenleriyle birlikte geçireceği nice nice mutlu yıllar.

Diğer çalışmalarımdan bir kaç örnek incelemek ister misiniz?
Orman Temalı Diş Buğdayı Partisi
Sarı-Gri Temalı Diş Buğdayı Partisi
Mavi-Yeşil Temalı Diş Buğdayı Partisi

Etiketler: , , , , ,