Kurdele Ağacı Nasıl Yapılır?

Rengarenk görünümlü kurdele ağaçlarını, doğumda hastane odası süslemesi, baby shower veya doğum günü gibi özel gün kutlamalarında kullanabileceğiniz gibi, ev dekorasyonunuza uygun renklerde hazırlayıp ev dekoru olarak da değerlendirebilirsiniz.

Aşağıdaki kurdele ağacını, Emre'nin diş buğdayı partisi için hazırladığım şeker büfesinde kullanmak için yapmıştım. Nasıl yapıldığıyla ilgili çok fazla e-posta aldım, tüm merak edenler için işte detaylar.

ribbon topiary

kurdele ağacı nasıl yapılır
Malzemeler: Strafor top, kurdele, toplu iğne, tahta çubuk, kova.

1. Tüm kurdeleleri 11cm. uzunluğunda kesin.

2. Her birini yuvarlayarak, strafor top üzerine 4 toplu iğne ile sabitleyin ve bu işleme topun tüm yüzeyi kaplanana kadar devam edin. Kurdeleleri yan yana sabitlerken açık yüzeylerine dikkat edin, aynı yöne bakmasınlar.

3. Tahta çubuk için mangal şişlerinden kullanabilirsiniz. Tahta çubuğun bir ucunu kurdeleyle kaplanan strafor topa, diğer ucunu da kovanın içerisinde kullanacağınız strafora geçirin ve kutuda sabitleyin. Kovanın üzeri için dilerseniz aynı renklerde ince kurdele veya doğal rafya kullanabilirsiniz.

Kurdele ağacı yapımındaki en büyük püf noktası; kurdelelerin top üzerine düzgün bir şekilde sabitlenmesi. Seyrek yerleştirirseniz strafor görünür, sık yerleştirirseniz kurdeleler düzgün görünmez, her iki durumda da temiz bir görünüm elde edemezsiniz. Tüm kurdeleleri renklerine göre eşit aralıklarla dağıtıp eşit bir şekilde sabitlemeniz gerekiyor.

Çok kısa sürede bitmiyor, sabırla devam. Yapıp bitirenleri heyecanla bekliyorum, haberdar ederseniz sevinirim.:)

Etiketler: ,